Strona Główna
Witamy na Stronie Zespołu Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie!- liczba odwiedzin: 1265037
Staże uczniowskie w Zespole Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie”
- 17.06.2024
Staże uczniowskie w Zespole Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie”
nazwa beneficjenta: Powiat Myszkowski
nazwa partnera: Project Hub Sp. z o.o.
wartość projektu i dofinansowania: 432 168.75 zł,
w tym: 408 159.37 zł dofinansowania Funduszy Europejskich 24 009.38 z Budżetu Państwa
okres realizacji: 01.03.2024 - 30.09.2024 r.
cel projektu:
Celem głównym projektu jest nabycie kwalifikacji przez 100% z 80 uczniów/uczennic (37 kobiet+63 mężczyzn) Zespołu Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie kształcący się na kierunkach: technik ekonomista, elektryk, logistyk, mechatronik, usług fryzjerskich i pojazdów samochodowych. Min 3 uczestników projektu (3M) będą to uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych (zg. z Rozp. MEN z 9.08.2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedag. w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach, kryt. dodatkowe szczegółowe 2), w tym 4 osoby z niepełnosprawnościami.
- zakładane efekty, główne korzyści - gł. wskaźniki projektu to:
liczba uczniów szkół i placówek kształcenia zaw. uczestniczących w stażach uczniowskich - 100 (37K, 63M);
liczba uczniów, którzy nabyli kwalifikacje po opuszczeniu programu - 100 (37K, 63 M);
liczba dzieci/uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych iedukacyjnych, objętych wsparciem - 63os. (3M);
liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem - 1;
zdjęcia, filmy, multimedia - niech wszyscy zobaczą i usłyszą o Twoim projekcie.
hasztagi: #FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie.
RUSZYŁA REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
- 15.05.2024
OFERTA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W MYSZKOWIE
TEST SPRAWNOŚCIOWY DO KLAS MUNDUROWYCH
- 15.05.2024
Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie odbędzie się :
*4 czerwca 2024 r. (wtorek) - godz. 9.00
*7 czerwca 2024 r. (piątek) - godz. 9.00
na hali sportowej.
Prosimy o stawienie się z wypełnionym oświadczeniem rodzica/ prawnego opiekuna.
WORLDSKILLS POLAND - KOLEJNA EDYCJA KONKURSÓW UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH
- 14.05.2024
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Zespół WorldSkills Poland informuje, że ruszyła kolejna edycja konkursów umiejętności zawodowych skierowanych do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową – Konkursy regionalne SkillsPoland 2024.
Konkursy regionalne SkillsPoland 2024 są realizowane w całym kraju i stanowią eliminacje do konkursu ogólnopolskiego SkillsPoland 2024. W tym roku, w trakcie cyklu konkursów, młodzi zawodowcy będą mogli zgłosić się do udziału aż w 20 konkurencjach: BIM/budownictwo cyfrowe, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, zabiegi kosmetyczne, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, przemysł 4.0, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne, opieka zdrowotna, administrowanie systemami sieciowymi IT, Inżynieria mechaniczna CAD. W konkursie, w ramach jednej konkurencji, udział może wziąć 20 zawodników.
Podczas rywalizacji uczestnicy konkursów zawalczą o miano najlepszego młodego specjalisty w kraju w swojej dziedzinie. Najlepsi laureaci z konkursów regionalnych zmierzą się w konkursie ogólnopolskim SkillsPoland w listopadzie oraz otrzymają szansę na reprezentowanie Polski podczas EuroSkills Herning 2025, czyli europejskich igrzysk umiejętności.
SkillsPoland nie tylko edukuje, ale wzbogaca i rozwija kwalifikacje młodych osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, to szansa na promowanie zawodu i dotarcie do dużego gremium odbiorców, w tym do potencjalnych pracowników. To wydarzenie dla wszystkich związanych z edukacją.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
Więcej informacji https://www.frse.org.pl/wspoland
SZKOLNY ESCAPE ROOM – EDUKACJA ALTERNATYWNA
- 19.04.2024
Escape room to zabawa inspirowana popularnymi w latach 80. ubiegłego wieku komputerowymi grami tekstowymi, w których gracze kontrolowali losy bohaterów poprzez wpisywanie prostych poleceń. Rozgrywki stanowiły dla nich znakomity sposób na oderwanie się od rzeczywistości, pobudzały wyobraźnię, rozwijały logiczne myślenie i umożliwiały wzięcie udziału w wirtualnej przygodzie. Escape room w edukacji to stosunkowo nowy trend, który szybko zdobywa popularność w wielu szkołach na świecie, w tym również w Polsce. Dzieje się tak dlatego, że nauczyciele szukają sposobów na zaangażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy i rozbudzenie w nich pasji do nauki. Chcąc zainteresować uczniów literaturą polską, w szkolnej bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie, rozpoczęła się seria lekcji bibliotecznych dla młodzieży zorganizowana na zasadzie popularnych pokoi zagadek.
W dniu 18.04.2024 r. uczennice i uczniowie pierwszej klasy Szkoły Branżowej w Myszkowie jako pierwsi mieli możliwość przetestowania opracowanego scenariusza gry. Jak w każdym escape roomie, zadaniem uczestników zabawy było opuszczenie w wyznaczonym czasie pokoju zagadek, w jaki zamieniła się szkolna biblioteka. Aby tego dokonać, gracze musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami. Pierwszym zadaniem było narysowanie sinusoidy Krzyżanowskiego, przedstawiającej odmienność uporządkowanych chronologicznie epok literackich. Następnie należało nanieść na wykres tytuły dzieł literackich wraz ich autorami, które ukryte były na półkach bibliotecznych. Skończenie zadania było kluczem do kolejnych wyzwań, wymagających spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem rozszyfrowywali zagadki, dzięki czemu udało im się wyjść z biblioteki i zdążyć na kolejne lekcje ;)
Głównym celem zaangażowania uczestników w grę edukacyjną było kształtowanie zdolności analitycznych, pobudzanie kreatywności, doskonalenie umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozwijanie umiejętności poznawczych i ćwiczenie kompetencji społecznych. Escape room w szkole to znakomity trening koncentracji i sprawdzian umiejętności działania pod presją czasu, sprzyjający zacieśnianiu więzi z innymi uczestnikami zabawy. Jest atrakcyjnym i skutecznym narzędziem do przekazywania wiedzy w alternatywny sposób, a wrażenia towarzyszące grze na pewno pozostaną w pamięci uczestników na długi czas.
Autorka artykułu i zdjęć: Anita Kruszyńska
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO MUZEUM PALEONTOLOGICZNEGO W LISOWICACH
- 19.04.2024
W dniu 16 kwietnia 2024 grupa 16 uczennic i uczniów ze Szkoły Branżowej I Stopnia w Myszkowie wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. W trakcie zwiedzania wystawy, młodzież miała okazję poznać odległą historię życia na Ziemi, sięgającą okresu sprzed 500 mln. lat. Etapy ewolucyjnego rozwoju świata uczestnicy zobaczyli w formie szkieletów i skamieniałości. Podczas oglądania bogatej ekspozycji skamieniałości zwierząt na szczególną uwagę zasługiwał ogromny gad ssakokształtny, którego kopalne ślady istnienia odkrył zespół polskich paleobiologów i geologów.
W trakcie oglądania ekspozycji uczestnicy mogli utrwalić zdobytą wiedzę podczas multimedialnych quizów oraz układania puzzli. Najciekawszym doświadczeniem była możliwość wygenerowania i nagrania dźwięków, które wydobywały być może z siebie prehistoryczne stworzenie. Na zakończenie zwiedzania uczestnicy wraz z wychowawcami obejrzeli film o pracy paleontologów.
Celem wycieczki do Muzeum Paleontologicznego była chęć rozbudzenia we wszystkich uczestniczkach i uczestnikach pasji, zarażenia ich ciekawością dawnego świata, wzbogacenia w wiedzę o ewolucyjnym rozwoju życia na Ziemi, zainspirowania do poszukiwań wiadomości na temat hipotez wyginięcia wielkich gadów, ale także miała za zadanie wskazać młodzieży ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Młodzież przyznała, że wycieczki edukacyjne sprzyjają uczeniu się przez doświadczenie, działanie i przeżywanie. Warto zatem poszerzać swoje horyzonty, aby uczyć się prawidłowo funkcjonować we współczesnym, scyfryzowanym świecie.
Autorka artykułu: Anita Kruszyńska
Autorki zdjęć: Anita Kruszyńska, Marta Maligłówka i Ewelina Hys-Maślanka