• Aktualności

        • SZKOLNY ESCAPE ROOM – EDUKACJA ALTERNATYWNA

        • 19.04.2024
        • Escape room to zabawa inspirowana popularnymi w latach 80. ubiegłego wieku komputerowymi grami tekstowymi, w których gracze kontrolowali losy bohaterów poprzez wpisywanie prostych poleceń. Rozgrywki stanowiły dla nich znakomity sposób na oderwanie się od rzeczywistości, pobudzały wyobraźnię, rozwijały logiczne myślenie i umożliwiały wzięcie udziału w wirtualnej przygodzie. Escape room w edukacji to stosunkowo nowy trend, który szybko zdobywa popularność w wielu szkołach na świecie, w tym również w Polsce. Dzieje się tak dlatego, że nauczyciele szukają  sposobów na zaangażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy i rozbudzenie w nich pasji do nauki. Chcąc zainteresować uczniów literaturą polską, w szkolnej bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie, rozpoczęła się seria lekcji bibliotecznych dla młodzieży zorganizowana na zasadzie popularnych pokoi zagadek.

          W dniu 18.04.2024 r. uczennice i uczniowie pierwszej klasy Szkoły Branżowej w Myszkowie jako pierwsi mieli możliwość przetestowania opracowanego scenariusza gry. Jak w każdym escape roomie, zadaniem uczestników zabawy było opuszczenie w wyznaczonym czasie pokoju zagadek, w jaki zamieniła się szkolna biblioteka. Aby tego dokonać, gracze musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami. Pierwszym zadaniem było narysowanie sinusoidy Krzyżanowskiego, przedstawiającej odmienność uporządkowanych chronologicznie epok literackich. Następnie należało nanieść na wykres tytuły dzieł literackich wraz ich autorami, które ukryte były na półkach bibliotecznych. Skończenie zadania było kluczem do kolejnych wyzwań, wymagających spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem rozszyfrowywali zagadki, dzięki czemu udało im się wyjść z biblioteki i zdążyć na kolejne lekcje ;)

          Głównym celem zaangażowania uczestników w grę edukacyjną było kształtowanie zdolności analitycznych, pobudzanie kreatywności, doskonalenie umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozwijanie umiejętności poznawczych  i ćwiczenie kompetencji społecznych. Escape room w szkole to znakomity trening koncentracji i sprawdzian umiejętności działania pod presją czasu, sprzyjający zacieśnianiu więzi z innymi uczestnikami zabawy. Jest atrakcyjnym i skutecznym narzędziem do przekazywania wiedzy w alternatywny sposób, a wrażenia towarzyszące grze na pewno pozostaną w pamięci uczestników na długi czas.

           

          Autorka artykułu i zdjęć: Anita Kruszyńska

        • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO MUZEUM PALEONTOLOGICZNEGO W LISOWICACH

        • 19.04.2024
        • W dniu 16 kwietnia 2024 grupa 16 uczennic i uczniów ze Szkoły Branżowej I Stopnia w Myszkowie wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. W trakcie zwiedzania wystawy, młodzież miała okazję poznać odległą historię życia na Ziemi, sięgającą okresu sprzed 500 mln. lat. Etapy ewolucyjnego rozwoju świata uczestnicy zobaczyli w formie szkieletów i skamieniałości. Podczas oglądania bogatej ekspozycji skamieniałości zwierząt na szczególną uwagę zasługiwał ogromny gad ssakokształtny, którego kopalne ślady istnienia odkrył zespół polskich paleobiologów i geologów.

          W trakcie oglądania ekspozycji uczestnicy mogli utrwalić zdobytą wiedzę podczas multimedialnych quizów oraz układania puzzli. Najciekawszym doświadczeniem była możliwość wygenerowania i nagrania dźwięków, które wydobywały być może z siebie prehistoryczne stworzenie. Na zakończenie zwiedzania uczestnicy wraz z wychowawcami obejrzeli film o pracy paleontologów.

          Celem wycieczki do Muzeum Paleontologicznego była chęć rozbudzenia we wszystkich uczestniczkach i uczestnikach pasji, zarażenia ich ciekawością dawnego świata, wzbogacenia w wiedzę o ewolucyjnym rozwoju życia na Ziemi, zainspirowania do poszukiwań wiadomości na temat hipotez wyginięcia wielkich gadów, ale także miała za zadanie wskazać młodzieży ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Młodzież przyznała, że wycieczki edukacyjne sprzyjają uczeniu się przez doświadczenie, działanie i przeżywanie. Warto zatem poszerzać swoje horyzonty, aby uczyć się prawidłowo funkcjonować we współczesnym, scyfryzowanym świecie.

           

          Autorka artykułu: Anita Kruszyńska
          Autorki zdjęć: Anita Kruszyńska, Marta Maligłówka i Ewelina Hys-Maślanka

        • AERIAL JOGA JAKO JEDNA Z FORM PROFILAKTYKI ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA

        • 11.04.2024
        • W dniu 04.04.2024 r. w ramach kontynuacji zajęć z profilaktyki zdrowego kręgosłupa uczennice Szkoły Branżowej I Stopnia w Myszkowie udały się wraz z wychowawcami OHP do Studia MOYA JOGA w Myszkowie.  Pod okiem instruktorki aerial jogi po raz pierwszy dziesięć uczestniczek miało okazję doświadczyć rozluźniających ćwiczeń w powietrzu.

          Aerial joga została opracowana przez tancerkę i akrobatkę Michelle Dortignac, która od wielu lat fascynowała się kulturą indyjską oraz jogą. W 2006 roku założyła ona ośrodek Unnata Aerial Yoga w Nowym Jorku, w którym połączyła tradycyjną jogę z akrobatyką w materiałowych, miękkich hamakach (powszechniej zwanych chustami) zawieszonych u sufitu, czerpiąc inspirację z pilatesu i tańca.                                                    

          Zajęcia aerial  jogi mają zróżnicowany charakter – jedne skupiają się na spokojnej medytacji, w innych nacisk kładzie się na wzmacnianie pozycji. Dzięki temu, że ciało jest podwieszone kilka centymetrów nad podłożem, łatwiej jest je rozluźnić, a przez to wykonać większość ćwiczeń, które na macie przysparzają sporych trudności.

          Celem udziału uczestniczek w aerial jodze była chęć przeżycia nowych doświadczeń podczas jogi w powietrzu, której zadaniem jest relaks, wzmacnianie i uelastycznienie mięśni przede wszystkim tzw. posturalnych - wpływających na prawidłową postawę ciała, ujędrnianie i uelastycznienie skóry dzięki lepszemu krążeniu krwi, zwiększanie świadomości ciała, poprawa równowagi, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zmniejszenie poziomu chronicznego stresu i drażliwości, zredukowanie tkanki tłuszczowej, poprawienie samopoczucia i wzmocnienie pewności siebie.

          Po skończonych zajęciach z aerial jogi nasze uczestniczki zgodnie przyznały, że czują się odprężone, a ćwiczenia w powietrzu dodały im sił witalnych. Dziewczęta zadeklarowały również chęć udziału w kolejnych sesjach jogi w hamakach. 

           

          Autorka artykułu: Anita Kruszyńska
          Autorki zdjęć: Anita Kruszyńska, Marta Maligłówka i Monika Gęsikowska

        • WARSZTATY KREATYWNE – POMYSŁ NA INSPIRUJĄCE ŚRODOWISKO EDUKACYJNE

        • 29.01.2024
        • Chociaż wciąż świeżo w pamięci uczniów szkoły branżowej pozostają poprzednie warsztaty kreatywne prowadzone przez doradcę zawodowego oraz wychowawców OHP, to ponownie mieli oni okazję spędzić ciekawie i twórczo czas w szkolnej bibliotece. Tym razem zadanie polegało na przygotowaniu palm wielkanocnych z myślą o okresie świątecznym. Najwyraźniej uczniowie i nauczyciele już teraz zapragnęli myślami przenieść się w pierwsze dni wiosny.

          Zajęcia jak zwykle nie tylko rozwijały zdolności manualne, ale także pozwoliły wyrazić swoją kreatywność i wrażliwość artystyczną młodzieży. Podczas kilkugodzinnych warsztatów pod okiem doświadczonych nauczycieli młodzi artyści wykorzystywali różnorodne techniki, kolory i materiały, tworząc niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Doradca zawodowy aktywnie uczestniczący w warsztatach po raz kolejny podkreślił, że celem organizowanych spotkań jest nie tylko kształtowanie zdolności plastycznych uczniów, ale także rozwijanie ich umiejętności pracy w grupie, twórczego dzielenia się pomysłami oraz sztuki rozwiązywania problemów.

          Wynikiem tych inspirujących zajęć były zarówno piękne palmy wielkanocne, które ozdobią szkolne korytarze, jak i – a może przede wszystkim - zintegrowana grupa młodych ludzi gotowych do kolejnych wyzwań. Prowadzone działania nie tylko przynoszą radość uczniom, ale także tworzą wyjątkową atmosferę. W ten sposób szkoła nie tylko dostarcza wiedzy, ale również stawia na rozwijanie pasji i talentów, kreując inspirujące środowisko edukacyjne.

        • TERMINY SKŁADANIA DEKLARACJI

        • 24.01.2024
        • Termin składania deklaracji na egzamin

          potwierdzający kwalifikacje w zawodzie i egzamin zawodowy w sesji LATO 2024

           

          Podst. programowa 2012 (kwalifikacje jednoliterowe np. E.07) - do 3 lutego 2024r.

           

          Podst. programowa 2017 (kwalifikacje dwuliterowe np. MG.18) - do 7 lutego 2024r.

           

          Podst. programowa 2019 (kwalifikacje trzyliterowe np. SPL.01) - do 7 lutego 2024r.

           

          W przypadku ponownego przystępowania do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji 2024 ZIMA

          Podst. programowa 2012, 2017, 2019 - do 4 kwietnia 2024r.

        • TWÓRCZE WARSZTATY MŁODZIEŻY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

        • 19.01.2024
        • W dniu 19 stycznia 2024 roku uczennice i uczniowie I klasy szkoły branżowej wzięli udział w warsztatach tworzenia drobnych form dekoracyjnych z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Zajęcia zostały zorganizowane pod kierunkiem doświadczonego doradcy zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy. Podczas zajęć młodzież uczestniczyła w procesie tworzenia breloczków i pudełek ozdobnych. Każdy uczestnik mógł wykorzystać różnorodne techniki i materiały, co pozwoliło na indywidualne podejście do projektowania.

          Głównym celem zajęć było nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, ale także integracja oraz budowanie relacji między uczniami. Poprzez wspólne działania twórcze młodzi ludzie mieli okazję lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami i zacieśnić przyjacielskie więzi. Zaangażowani w organizację zajęć wychowawcy wspierali młodzież w procesie twórczym i jednocześnie promowali takie wartości jak zaangażowanie, współpraca, szacunek do starszych pokoleń.

          Na zakończenie zajęć uczestnicy mogli z dumą zaprezentować swoje dzieła, które pełne były wyjątkowego charakteru i indywidualnego podejścia do sztuki. Wspólnie stworzone breloczki i pudełka ozdobne stanowiły nie tylko piękny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, ale również pamiątkę z tego wyjątkowego dnia spędzonego w szkolnej bibliotece.

        • KONKURS FIRMY NOARK

        • 08.01.2024
        • Uczniowie Naszej szkoły biorą udział w konkursie firmy NOARK ELECTRIC.

          Bardzo prosimy o głosowanie na filmik Naszej szkoły.

          Link do głosowania:

          GŁOSOWANIE

          GŁOSOWANIE TRWA OD 8.01.2024 DO 31.01.2024

          Codziennie można oddawać jeden głos

        • II ETAP OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ W KRAKOWIE

        • 14.12.2023
        • W dniu 13.12.2023 uczniowie naszej szkoły Dominika Syguła oraz Adrian Koper z klasy 5LP5 reprezentowali szkołę w 2. etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Konkurs odbył  się w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie, gdzie przybyło ponad 60 przedstawicieli szkół z południowej Polski. Z relacji uczniów wiemy, że olimpiada opierała się na tematach związanych z transportem międzynarodowym oraz z poszczególnymi rodzajami transportu w logistyce. Uczniowie nie mieli większych trudności z wypełnieniem testu, wrócili  zadowoleni i pełni nadziei na przejście do następnego etapu.

        • ABY ŚWIĘTA BYŁY PIĘKNIEJSZE

        • 16.11.2023
        • Warsztaty kreatywnego tworzenia stroików i dekoracji świątecznych stały się wyjątkowym wydarzeniem dla uczennic i uczniów  szkoły branżowej, którzy pod opieką Pani Moniki Gęsikowskiej, Pani Eweliny Hys oraz doradcy zawodowego Pani Jolanty Pawlik mieli okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne w szkolnej bibliotece. Dzięki inspirująco przekazanym wskazówkom uczestnicy zdobywali umiejętności nie tylko w projektowaniu, ale również w doborze materiałów i kolorów, co pozwoliło im stworzyć niepowtarzalne świąteczne dzieła sztuki.

          Efektem zajęć stały się piękne ozdoby na świąteczny stół, świadczące zarówno o bogatej wyobraźni i zdolnościach manualnych młodzieży jak i zaangażowaniu w ciekawie poprowadzone zajęcia. Zdobyte doświadczenia i umiejętności z pewnością pozwoliły młodym ludziom lepiej poznać i zrozumieć sztukę dekoracji wnętrz oraz doskonalić umiejętności przydatne w przyszłości na rynku pracy.

           

        • UROCZYSTA AKADMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

        • 16.11.2023
        • W dniu 10. listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem Starosty Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka oraz Pana Majora Artura Bożka. Klasa II WLP wraz z zespołem "Kwiatkowski Band"' uświetnili występem artystycznym tę uroczystość. Za przygotowanie akademii dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom: Paniom Ewie Sitkowskiej, Małgorzacie Piskorskiej-Hepner, Sylwii Wronie oraz Panu Tomaszowi Kusowi.

        • MAGICZNA PODRÓŻ DO ŚWIATA "CHŁOPÓW"

        • 15.11.2023
        • Wśród listopadowych wydarzeń w życiu naszej szkoły niewątpliwie na długo w pamięci uczennic i uczniów pozostanie wyjazd do Cinema City na najnowszą ekranizację powieści Władysława Reymonta pt. „Chłopi”. Nakręcony nowatorską techniką obraz pozwolił w fascynujący sposób przyjrzeć się losom bohaterów szkolnej lektury i zachwycić malowniczym światem stworzonym przez wyobraźnię pisarza.

          Jak podkreślili po seansie w swoich wypowiedziach uczniowie film spodobał im się zarówno od strony wizualnej jak i muzycznej. Autentyczne były dla nich odegrane przez aktorów postacie bohaterów ze znakomicie ukazanymi emocjami oraz całą złożonością ich losów. Wyjazd był okazją, aby nie tylko na nowo odkryć klasykę polskiej literatury, ale również miło spędzić czas w gronie swoich szkolnych koleżanek i kolegów.

        • XXXVII OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

        • 14.11.2023
        • 8 listopada uczniowie naszej Szkoły przystąpili do pierwszego etapu XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tegoroczna edycja, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego, przebiegała pod hasłem: "Kapitał społeczny w procesie gospodarowania". Najwięcej punktów otrzymała uczennica klasy IV PEk - Ania Czyż, tuż za nią był Michał Garski z klasy IV PEk i Wiktoria Jodełka z klasy II EKu. Gratulujemy!

          Opiekunami byli: Monika Nowosadko, Aneta Janoszka i Grażyna Kaleta

        • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM MARCINEM PILISEM

        • 09.11.2023
        • W październiku nasza szkoła miała przyjemność gościć w szkolnej bibliotece autora znanych i cenionych powieści „Łąka umarłych” i "Cisza w Pogrance" – Pana Marcina Pilisa. Spotkanie autorskie z tym utalentowanym pisarzem okazało się wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczennic i uczniów. W czasie spotkania nasz gość podzielił się swoją pasją do pisania i opowiedział młodzieży o swojej fascynującej przygodzie z twórczością literacką. Uczennice i uczniowie mieli okazję poznać nie tylko proces powstawania jego dzieł, ale także dowiedzieć się, skąd czerpie inspirację do kreowania swoich bohaterów i fabuł.

          Jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas spotkania było znaczenie literatury w kształtowaniu charakteru i wrażliwości. Pan Marcin Pilis przekonywał młodzież, że książki mają moc otwierania umysłów na różnorodność świata, pomagają zrozumieć ludzkie emocje i uczą empatii. Jego własne powieści, często poruszające trudne tematy i opowiadające o skomplikowanych ludzkich losach, stanowią doskonały pretekst do rozmowy o wartościach i problemach, z jakimi spotykamy się w życiu.

          Spotkanie było nie tylko okazją do słuchania fascynujących opowieści autora, ale także do zadawania pytań i rozmowy na tematy związane z literaturą. Młodzież zainteresowana była między innymi techniką pisarską, źródłami inspiracji i wyzwaniami związanymi z tworzeniem literatury. Spotkanie z autorem było inspirującym doświadczeniem, które skłoniło młodzież do zastanowienia się nad własnymi pasjami i możliwościami wyrażania siebie poprzez słowo pisane. Literatura, jak podkreślił pisarz, może stać się nie tylko źródłem rozrywki, ale także narzędziem do rozwoju osobistego i budowania swojego systemu wartości.

        • Zebranie z rodzicami

        • 07.09.2023
        • Zebranie z rodzicami odbędzie się w diu 7 września 2023 o godz. 17:00.

          Zapraszamy rodziców wszystkich klas:

          Na halę sportową o godz. 17:00 na spotkanie z dyrektorem szkoły.

          Po spotkaniu z dyrektorem szkoły do wyznaczonych klas na zebranie z wychowawcami.

        • Deklaracje - Egzamin Zawodowy (sesja zimowa 2023)

        • 06.09.2023
        • Termin składania deklaracji na Egzamin Zawodowy w sesji zimowej 2023:

          Formuła 2012 (kwalifikacje jednoliterowe np. E.24 - do 9 września 2023

          Formuła 2017 (kwalifikacje dwuliterowe np. EE.26 - do 15 września 2023

          Formuła 2019 (kwalifikacje trzyliterowe np. ELE.02 - do 15 września 2023

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

        • 03.09.2023
        • Uroczyste ropoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września:

          • o godzinie 9:00 klasy pierwsze na hali sportowej
          • o godzinie 10:00 pozostałe klasy spotkanie w wyznaczonych salach z wychowawcami
        • Egzaminy poprawkowe

        • 09.08.2023
        • Egzaminy poprawkowe z poszczególnych przedmiotów odbędą się 

           

          28 sierpnia 2023 r. (poniedziałek) od godz. 9.00

        • Egzamin maturalny - poprawkowy

        • 09.08.2023
        • Matury poprawkowe odbędą się  

           

          22 sierpnia 2023 r. (wtorek) o godzinie 9.00 

           

          w następujących salach:

          - matematyka, język polski - hala sportowa

          -język angielski - sala 202, sala 308.

           

          Prosimy o zgłaszanie się na godzinę przed egzaminem z ważnym dokumentem potwierdzającym tożsamość.

        • Projekt: "SAMOOBRONA KOBIET – ZAUFAJ WOJSKU”

        • 22.05.2023
        • W województwie śląskim szkolenia będą się odbywać w niżej wskazanych terminach i miejscach:

          1. 27-28.05.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Józefa Janika, ul. Szkolna 1, 43-196 Mikołów;
          2. 17-18.06.2023 r. Park Miejski w Zawierciu, ul. Piastowska 6, 42-400 Zawiercie;
          3. 24-25.06.2023 r. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Marii Konopnickiej 9, 43-502 Czechowice-Dziedzice;
          4. 08-09.07.2023 r. Ośrodek Żeglarski Politechniki Krakowskiej, ul. Świętego Wita 73, 34-300 Żywiec;
          5. 22-23.07.2023 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, ul. Bytomska 40, 41-608 Świętochłowice;
          6. 05-06.08.2023 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijska 3, 41-943 Piekary Śląskie;
          7. 19-20.08.2023 r. Dom Kultury w Knurowie, ul. Górnicza 1, 44-193 Knurów.

          Więcej informacji dostępne TUTAJ

        • Matura maj 2023

        • 17.04.2023
        • Pisemne egzaminy maturalne na poziomie podstawowym przeprowadzane będą zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w następujących terminach:

          Język polski -4.05.2023, godz. 9.00

          Język angielski -5.05.2023, godz. 9.00

          Język niemiecki – 5.05.2023, godz. 14.00

          Matematyka – 8.05.2023, godz. 9.00

          Prosimy o przybycie na godzinę przed rozpoczęciem egzaminów z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

          Harmonogram egzaminów na poziomie rozszerzonym oraz szczegółowy harmonogram egzaminów ustnych z języka polskiego oraz języków obcych znajduje się na tablicy informacyjnej (korytarz szkolny I piętro).

          Wyniki egzaminów maturalnych - 7 lipca 2023.

        • Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej-Halowej Chłopców

        • 11.03.2023
        •  W dniu 10.03.2023 w Naszej Szkole został zorganizowany międzyklasowy turniej piłki nożnej- halowej chłopców.   W zawodach wzięło udział 10 drużyn klasowych.

           

          Rozgrywki przebiegały w atmosferze sportowego ducha i zasad fair play.

           

          Klasyfikacja końcowa: 

          Pierwsze miejsce zajęła klasa I TEL

          Drugie miejsce zajęła klasa IV TEK

          Trzecie miejsce zajęła klasa II TME

          Czwarte miejsce zajęła klasa III WZ

        • Gra miejska „160. rocznica Powstania Styczniowego – walki na Ziemi Myszkowskiej”

        • 03.03.2023
        • „Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych jest tym, co naprawdę warto robić.” (Carroll Lewis)

           

          Pragniemy gorąco  podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili, że nasze przedsięwzięcie – Gra miejska „160. rocznica Powstania Styczniowego – walki na Ziemi Myszkowskiej” – odniosło sukces.

          Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy zrealizować cele i zamierzenia.

           

          Szczególne wyrazy wdzięczności dedykujemy:

           

          Pani Jadwidze Wiśniewskiej – Poseł do Parlamentu Europejskiego,    

          Panu Mariuszowi Trepce – Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

          Panu Piotrowi Kołodziejczykowi – Staroście Powiatu Myszkowskiego i Zarządowi Rady Powiatu Myszkowskiego – fundatorom głównych nagród w Grze,

          Księdzu dr. Jackowi Gancarkowi – Kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej,

          Pani Marcie Krajewskiej – Prezes Fundacji „Przyjaciel z sercem”,

          Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie,

          Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie,

          Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Częstochowie,

          Myszkowskiemu Klubowi Motocyklowemu,

          Klubowi Strzeleckiemu LOK w Myszkowie,

          Panu Adamowi Zamorze – właścicielowi Firmy Omega System,

          Piekarni Brel,

          Piekarni Musialik,

          Panu Mirosławowi Lisieckiemu - właścicielowi Zakładu Usług Poligraficznych GRAF.

           

                      Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste  „dziękujemy” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić, dlatego raz jeszcze chcemy podziękować za okazane wsparcie.

           

          Dyrekcja i organizatorzy

        • Patroni Roku 2022 - 2023

        • 22.02.2023
        • Biblioteka szkolna zorganizowała wystawę pt. "Patroni Roku 2022 - 2023" w ramach projektów klasowych  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
          Zachęcamy do zapoznania się z wystawionymi pracami. Zapraszamy do biblioteki.

        • Międzyklasowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców

        • 13.02.2023
        • W dniu 10.02.2023 w Naszej Szkole został zorganizowany międzyklasowy turniej piłki koszykowej chłopców. W zawodach wzięło udział 8 drużyn klasowych.

          Rozgrywki przebiegały w atmosferze sportowego ducha i zasad fair play.

           Klasyfikacja końcowa:

          Pierwsze miejsce zajęła klasa III TMB
          Drugie miejsce zajęła klasa IV EK4  
          Trzecie miejsce zajęła klasa II TL
          Czwarte miejsce zajęła klasa I WLP

          Organizatorami turnieju byli:
          mgr Adrian Zamora
          mgr Zbigniew Sobolewski

        • II Miejsce w kraju w Mistrzostwach Językowych WOCABEE

        • 13.02.2023
        • Nasza szkoła zdobyła II miejsce w kraju w Mistrzostwach Językowych WOCABEE! 
          Klasa III Pek zwyciężając w rundzie wojewódzkiej Mistrzostw Językowych WOCABEE w Finale Krajowym zajęła II miejsce.
          W skład zwycięskiej drużyny weszli: Oliwia Ponikiewska, Hubert Palka, Patryk Biały, Michał Garski, Mateusz Kidała.
          Nagrodą była licencja na korzystanie z aplikacji WOCABEE warta 7.5 tys. zł oraz naklejki edukacyjne do dekoracji szkoły. 
          Uczniowie zdobyli nagrody oraz certyfikaty dla Mistrzów Krajowych.
          Koordynator konkursu mgr Joanna Borówka serdecznie gratuluje sukcesu i oczekuje na zgłoszenia uczniów do  kolejnych edycji konkursu. 

        • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W MYSZKOWIE. 

        • 13.02.2023
        • W dniu 07.02.2023r. (wtorek) odbył się w Naszej szkole TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W MYSZKOWIE. 

          Było nam bardzo miło gościć przybyłe na turniej reprezentacje ze Szkół:
          Szkoła Podstawowa w Żarkach – opiekun Jarosław Auguścik
          Szkoła Podstawowa w Pińczycach – opiekun Danuta Jastrzębska
          Szkoła Podstawowa w Mysłowie – opiekun Krzysztof Gradzik
          Szkoła Podstawowa nr3 w Myszkowie – opiekun Joanna Ratman
          Szkoła Podstawowa nr4 w Myszkowie – opiekun Marcin Morawiec
          Wszystkim reprezentacjom gratulujemy prezentowanych umiejętności sportowych, a opiekunom doskonałego przygotowania drużyn. 
          Mamy nadzieję, że miło Wam było rywalizować z innymi drużynami na naszej pięknej hali. Wierzymy, że ten turniej przyczyni się do popularyzacji piłki siatkowej wśród młodzieży 
          z terenu naszego powiatu. 

          Turniejowe podium to:
          1. Szkoła Podstawowa w Żarkach – opiekun Jarosław Auguścik
          2. Szkoła Podstawowa nr3 w Myszkowie – opiekun Joanna Ratman
          3. Szkoła Podstawowa w Pińczycach – opiekun Danuta Jastrzębska

          MVP swoich drużyn to:
          Szkoła Podstawowa w Żarkach – Dawid Borowski
          Szkoła Podstawowa w Pińczycach – Tomasz Suflita
          Szkoła Podstawowa w Mysłowie – Nikola Krupa
          Szkoła Podstawowa nr3 w Myszkowie – Julia Kowacka
          Szkoła Podstawowa nr4 w Myszkowie – Grzegorz Kaczmarczyk
          Turniej sędziowali: Patryk Janikowski III MB, Bartosz Szczepanek III MB, 
          Szymon Bożek IV EP4, Karol Latusek III MB.
          Organizatorami imprezy sportowej byli: Karolina Bugaj i Krzysztof Gradzik.
           

        • Konkurs "Liga Sprawiedliwości" Rozstrzygnięty!

        • 31.01.2023
        • 16 grudnia, Konkurs Liga Sprawiedliwości rozstrzygnięty!

          Cieszymy się z wyników konkursu, w którym zajęliśmy 18 miejsce  na około 200 szkół z całej Polski.

          Po raz pierwszy uczestniczyliśmy  w edukacji prawnej mającej na celu zapoznanie  młodzieży z postępowaniem i stosowaniem przepisów  prawa cywilnego, karnego, rodzinnego i in.  kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne.

          Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs dał również uczestnikom możliwość wzięcia udziału w świetnej rozgrywce polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.

          Nasza drużyna: Ania Czyż, Michał Garski, Kasia Ząbkiewicz, Maja Pasek, Emilia Zemła otrzymała piękne dyplomy, a Szkoła podziękowania z Ministerstwa Sprawiedliwości.

          Po nagrodę, za najciekawszą pracę pojedziemy do Warszawy.

          Opiekun grupy: Grażyna Kaleta

        • "Szlachetna Paczka"

        • 31.01.2023
        •     "Szlachetna Paczka" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Program ten pozwala dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin 
          a dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ofiarności darczyńców, zmienić ich życie, dając nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji.


              W tym roku i my zostaliśmy darczyńcami. Wsparliśmy Panią Janinę, której historia szczególnie trafiła do naszych serc. Z pełnym poparciem Pani Dyrektor Marioli Majewskiej, nauczycieli oraz zaangażowaniem bardzo dużej liczby uczniów (ponad 120 osób) naszej Szkoły wyraziliśmy gotowość do udziału w tym projekcie charytatywnym - powiedziała koordynatorka Pani mgr Iwona Radosz-Kowacka i dodała: Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się zebrać tak ogromną ilość produktów spożywczych, środków czystości, zakupić odzież oraz obuwie zimowe i w ten sposób spełnić trzy kluczowe potrzeby Pani Janiny. Mam nadzieję, że przekazane dodatkowe upominki, między innymi: koce, ręczniki czy książki sprawią radość obdarowanej. Nie zapomnieliśmy również o współlokatorze i wiernym przyjacielu - kocie, dla którego zgromadziliśmy pokaźne ilości karmy.


              Kilkanaście paczek zostało dostarczonych przez koordynatorkę oraz uczniów naszej Szkoły dnia 10 grudnia 2022 roku podczas Weekendu Cudów. Bezpłatny transport zapewnił nasz były uczeń, w ten sposób dokładając swoją cegiełkę.


              Zaangażowanie i hojność społeczności Szkoły świadczy o wrażliwości na ludzką krzywdę, a gotowość do niesienia pomocy - o empatii uczestniczących w akcji.


              Dziękujemy tym, którzy ofiarowali swój czas i pieniądze, aby sprawić radość drugiej osobie, w tym przypadku Pani Janinie. Gratulujemy postawy.


          Pamiętajcie - Dobro Zawsze Wraca!

        • Zajęcia Dydaktyczne w Sądzie Rejonowym

        • 03.12.2022
        • W dniu 01.12.2022, klasa IVTAU oraz klasa IIITEk, miały zajęcia dydaktyczne w Sądzie Rejonowym w Myszkowie.

          "Sędzia może dopuścić dowody, które uzna za przydatne do prowadzenia procesu (zeznania świadków, biegłych, dokumenty, ale także nagranie filmowe, SMS czy korespondencję

          elektroniczną). Oceniając dowody, kieruje się swobodnym uznaniem, ale robi to według swojej wiedzy, doświadczenia życiowego i zasad logicznego rozumowania. Swoboda nie

          oznacza jednak dowolności. Decyzje sędziego są kontrolowane w postępowaniu odwoławczym. Sąd pierwszej instancji musi w uzasadnieniu orzeczenia wyjaśnić, dlaczego oparł się

          na tych, a nie na innych dowodach, dlaczego nie uznał dowodów przeciwnych bądź uznał fakt za udowodniony i dlaczego uznał fakt za istotny albo nieistotny."

          Na te i inne okoliczności odpowiadał nam Prezes Sądu Rejonowego sędzia Sylwester Świerdza oraz inni sędziowie na rozprawach, których mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

          Dziękujemy wraz z opiekunem Grażyną Kaleta!

        • "Młodzież na Rynku Pracy"

        • 25.11.2022
        •      Dnia 24.11.2022 r. w ramach współpracy Powiatowego Urzędu Pracy z naszą Szkołą rozpoczął się cykl szkoleń nt. "Młodzież na rynku pracy". Uczniowie klas 3 i 4 technikum, mieli możliwość zapoznania się z:

          • Charakterystyką rynku pracy,
          • Zawodami przyszłości,
          • Rejestracją w PUP,
          • Informacjami dotyczącymi założenia działalności gospodarczej.

          Dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć!

      • Skontaktuj się z nami!

        • Zespół Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie
        • 42-300 Myszków ul. Kwiatkowskiego 18 Poland
        • Stacjonarny: 34 - 313 - 28 - 40
        • Sekretarz Szkoły: 534 - 250 - 037
        • Kierownik Praktyk: 535 - 739 - 060