• Strona Główna

Witamy na Stronie Zespołu Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie!
      • TWÓRCZE WARSZTATY MŁODZIEŻY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

• 19.01.2024
      • W dniu 19 stycznia 2024 roku uczennice i uczniowie I klasy szkoły branżowej wzięli udział w warsztatach tworzenia drobnych form dekoracyjnych z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Zajęcia zostały zorganizowane pod kierunkiem doświadczonego doradcy zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy. Podczas zajęć młodzież uczestniczyła w procesie tworzenia breloczków i pudełek ozdobnych. Każdy uczestnik mógł wykorzystać różnorodne techniki i materiały, co pozwoliło na indywidualne podejście do projektowania.

Głównym celem zajęć było nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, ale także integracja oraz budowanie relacji między uczniami. Poprzez wspólne działania twórcze młodzi ludzie mieli okazję lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami i zacieśnić przyjacielskie więzi. Zaangażowani w organizację zajęć wychowawcy wspierali młodzież w procesie twórczym i jednocześnie promowali takie wartości jak zaangażowanie, współpraca, szacunek do starszych pokoleń.

Na zakończenie zajęć uczestnicy mogli z dumą zaprezentować swoje dzieła, które pełne były wyjątkowego charakteru i indywidualnego podejścia do sztuki. Wspólnie stworzone breloczki i pudełka ozdobne stanowiły nie tylko piękny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, ale również pamiątkę z tego wyjątkowego dnia spędzonego w szkolnej bibliotece.

• KONKURS FIRMY NOARK

• 08.01.2024
      • Uczniowie Naszej szkoły biorą udział w konkursie firmy NOARK ELECTRIC.

Bardzo prosimy o głosowanie na filmik Naszej szkoły.

Link do głosowania:

GŁOSOWANIE

GŁOSOWANIE TRWA OD 8.01.2024 DO 31.01.2024

Codziennie można oddawać jeden głos

• II ETAP OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ W KRAKOWIE

• 14.12.2023
      • W dniu 13.12.2023 uczniowie naszej szkoły Dominika Syguła oraz Adrian Koper z klasy 5LP5 reprezentowali szkołę w 2. etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Konkurs odbył  się w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie, gdzie przybyło ponad 60 przedstawicieli szkół z południowej Polski. Z relacji uczniów wiemy, że olimpiada opierała się na tematach związanych z transportem międzynarodowym oraz z poszczególnymi rodzajami transportu w logistyce. Uczniowie nie mieli większych trudności z wypełnieniem testu, wrócili  zadowoleni i pełni nadziei na przejście do następnego etapu.

• ABY ŚWIĘTA BYŁY PIĘKNIEJSZE

• 16.11.2023
      • Warsztaty kreatywnego tworzenia stroików i dekoracji świątecznych stały się wyjątkowym wydarzeniem dla uczennic i uczniów  szkoły branżowej, którzy pod opieką Pani Moniki Gęsikowskiej, Pani Eweliny Hys oraz doradcy zawodowego Pani Jolanty Pawlik mieli okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne w szkolnej bibliotece. Dzięki inspirująco przekazanym wskazówkom uczestnicy zdobywali umiejętności nie tylko w projektowaniu, ale również w doborze materiałów i kolorów, co pozwoliło im stworzyć niepowtarzalne świąteczne dzieła sztuki.

Efektem zajęć stały się piękne ozdoby na świąteczny stół, świadczące zarówno o bogatej wyobraźni i zdolnościach manualnych młodzieży jak i zaangażowaniu w ciekawie poprowadzone zajęcia. Zdobyte doświadczenia i umiejętności z pewnością pozwoliły młodym ludziom lepiej poznać i zrozumieć sztukę dekoracji wnętrz oraz doskonalić umiejętności przydatne w przyszłości na rynku pracy.

• UROCZYSTA AKADMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• 16.11.2023
      • W dniu 10. listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem Starosty Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka oraz Pana Majora Artura Bożka. Klasa II WLP wraz z zespołem "Kwiatkowski Band"' uświetnili występem artystycznym tę uroczystość. Za przygotowanie akademii dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom: Paniom Ewie Sitkowskiej, Małgorzacie Piskorskiej-Hepner, Sylwii Wronie oraz Panu Tomaszowi Kusowi.

• MAGICZNA PODRÓŻ DO ŚWIATA "CHŁOPÓW"

• 15.11.2023
      • Wśród listopadowych wydarzeń w życiu naszej szkoły niewątpliwie na długo w pamięci uczennic i uczniów pozostanie wyjazd do Cinema City na najnowszą ekranizację powieści Władysława Reymonta pt. „Chłopi”. Nakręcony nowatorską techniką obraz pozwolił w fascynujący sposób przyjrzeć się losom bohaterów szkolnej lektury i zachwycić malowniczym światem stworzonym przez wyobraźnię pisarza.

Jak podkreślili po seansie w swoich wypowiedziach uczniowie film spodobał im się zarówno od strony wizualnej jak i muzycznej. Autentyczne były dla nich odegrane przez aktorów postacie bohaterów ze znakomicie ukazanymi emocjami oraz całą złożonością ich losów. Wyjazd był okazją, aby nie tylko na nowo odkryć klasykę polskiej literatury, ale również miło spędzić czas w gronie swoich szkolnych koleżanek i kolegów.

• Patroni ● Współpraca ● Partnerzy

• Fundusze Europejskie