TECHNIK LOGISTYK
TECHNIK LOGISTYK
Zadania realizowane podczas zajęć praktycznych
Uczniowie podczas zajęć praktycznych realizują zagadnienia związane z przyjmowaniem, przechowywaniem i wydawaniem towarów z magazynu, monitorują poziom i stan zapasu jak również obsługują programy magazynowe i programy do planowania tras przewozu ładunku. Młodzież na lekcjach prowadzi dokumentację magazynową oraz dokumentację dotyczącą procesów transportowych, monitoruje procesy produkcyjne i dystrybucyjne, planuje i organizuje procesy transportowe.
Zadania realizowane podczas zajęć teoretycznych
Uczniowie podczas zajęć teoretycznych zapoznają się z zadnieniami związanymi z zaopatrzeniem i gospodarką materiałową, logistyką produkcji i dystrybucji oraz łańcuchami dostaw. Ponadto zgłębiają tajniki wiedzy związanej z transportem i spedycją, zarządzaniem zapasami, zarządzaniem gospodarką opakowaniową czy zagospodarowaniem odpadów.
Możliwości zatrudnienia
Absolwenci szkół średnich w zawodzie technik logistyk mogą podjąć pracę w
- działach logistyki przedsiębiorstw i instytucji,
- firmach transportowych i spedycyjnych,
- centrach logistycznych,
- portach lotniczych i morskich,
- zakładach komunikacji miejskiej.
Wyposażenie (środki dydaktyczne , jakie posiadamy dla danego kierunku kształcenia):
- czytnik kodów kreskowych,
- wózek paletowy ręczny,
- tablice interaktywne,
- projektor,
- plansze dydaktyczne,
- komputery wraz z oprogramowaniem.
Konkursy i olimpiady przedmiotowe
Uczniowie biorą cyklicznie udział zajmując wysokie lokaty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.